Автоматичний інкубатор Бест (500, 360, 200) дуже хороший для виведення водоплавного птаха, а саме гусенят, каченят. Але як будь-який пристрій вимагає дотримання певних правил і режимів інкубації, що дає 100% результат на виході. Про це поговоримо та розглянемо все детально.

Правила вибору яєць для інкубатора
Інкубація гусячих яєць дасть добрий результат тільки в тому випадку, якщо вибрати хороший матеріал для закладки. До нього ставиться 3 основні вимоги:

вік трохи більше тижня;
він має бути запліднений;
правильна форма та вага.
Як показує статистика, ймовірність успішного висиджування у 5-денних яєць становить 80%.
У тижневих це показник падає до 79, а на 10-ту добу – до 72. Після 25 днів навіть за правильного зберігання яйце результату не дасть.

Якщо ви використовуєте яйця з власного подвір’я, перед збором рекомендують поліпшити раціон гусей, що збільшить шанс запліднення. Обережними варто бути при покупці інкубаційного матеріалу.
Щоб не купити «порожні» яйця, варто подивитися, як утримуються гуси у продавця. На 1 самця має припадати по 3-4 самГусяче яйце має бути розміром 8-10 см при діаметрі 4-5 см. Нормальна вага при цьому 130-150 грам.

На окрему згадку заслуговує овоскопування гусячих яєць перед закладкою.

Овоскопування гусячих яєць
Щоб виявити дефекти шкаралупи (тріщини, наліт), можна просто оглянути її. Але краще провести овоскопування гусячих яєць, яке є його просвіткою. Використовується при цьому спеціальний прилад чи потужна лампа, ліхтарик.

Овоскопування гусячих яєць добре ще й тим, що дозволяє виявити внутрішні недоліки: паразитів,
ушкоджений жовток, зміщену повітряну камеру.

Вибір та підготовка інкубатора
Інкубація гусячих яєць у домашніх умовах може проводитись як у саморобних, так і в серійних пристроях. Перевагу слід віддавати другим, оскільки вони мають кращу термоізоляцію і точність налаштування.

Так,
інкубація гусячих яєць в інкубаторі Бест дає хороші результати завдяки високому діапазону регулювання температури та вологості. Є автомобільний поворот яєць за заданою програмою і провітрювання і охолодження яєць, що дозволяє робити цю операцію не відкриваючи інкубатор. На моделях 200, 360,500 встановлені два потужні вентилятори,
які запобігають перегріву яєць та створюють рівномірний мікроклімат у камері інкубатора.

Найпростіше інкубація гусячих яєць в інкубаторі Бест відбувається в автоматичному режимі.

Причому, деякі з них працюють від автомобільного акумулятора, що перестрахує на випадок непередбачених ситуацій.

Перед закладкою проводиться підготовка інкубатора.
Спочатку перевіряють точність вологоміра та термометра, що можна зробити за допомогою звичайного медичного ртутного градусника, але краще і точніше це зробити за допомогою вимірювача температури та вологості ВІТ-2. Далі інкубатор чистять та дезінфікують марганцівкою чи перекисом водню. Обов’язково дають йому добре висохнути,
щоб не відбулося різкого підвищення вологості. Можна також дезінфікувати ртутними кварцовими лампами.

Закладка яєць
Після того, як було проведено овоскопування гусячих яєць, їх додатково готують. По-перше, їх потрібно потримати за кімнатної температури, перш ніж завантажувати в інкубатор. Другий важливий момент – це дезінфекція.
Ідеальний спосіб знезараження – ультрафіолетова лампа. Усього за 7-10 хвилин випромінювання уб’є всі мікроби на поверхні шкаралупи. Важливо не забути перевертати яйця, щоб очистити їх з усіх боків.

Також можна продезінфікувати яйця розчином марганцівки. Їх занурюють у рідину на кілька хвилин, після чого дають час просохнути.
Витирати їх не можна, оскільки це зашкодить захисну плівку.

Далі відбувається закладання. Інкубація гусячих яєць найкращі результати дає при їхньому горизонтальному положенні.

Інкубація гусячих яєць – один із ефективних способів отримання здорового молодняку ​​гусей. Штучне виведення курчат вимагає дотримання особливих правил,
створення сприятливої ​​обстановки у розвиток зародків в яйцеклітині. Як правильно закладати яйця та як інкубувати якісне потомство гусей?

Інкубування гусей може проводитися в інкубаторах заводського виробництва або в саморобних пристроях. Виведення здорового молодняку ​​можливе в обох випадках.
Головне – правильна організація штучного середовища. Для цього важливо дотримуватися ряду факторів:

температурний режим;
термін інкубації;
правильне закладання яєць.
Інкубація гусей у заводських пристроях є ефективнішим проти саморобними аналогами.
Промислові зразки інкубаторів дозволяють максимально забезпечити правильний режим інкубації гусячих яєць. Вони багатофункціональні, мають низку регулювань мікроклімату. Відповідно рівень виведення пташенят та їх виживання будуть набагато вищими, ніж у саморобних аналогів.

Важливо пам’ятати, що для виведення гусенят потрібна висока вологість.
На відміну від яєць інших видів свійської птиці, гусячі яйцеклітини мають товщу шкаралупу. Якщо в інкубаційному циклі не буде забезпечений встановлений вологий мікроклімат, то шкаралупа затвердіє і проклюнути її практично неможливо. Завдяки високому показнику вологості шкаралупа пом’якшиться, виведення пташенят буде спрощено.
Дотримання правильного температурного режиму дозволить отримати якісне та здорове потомство гусей. Важливо тримати показник температури на вказаному рівні. Зниження або підвищення температури навіть на одну десяту градуси може негативно вплинути на розвиток ембріона. А різкі перепади температур можуть призвести до загибелі зародка.
Тому дуже рекомендується забезпечити безперебійне електропостачання.

Таблица инкубации гусиных яиц.

Когда проводится инкубация гусей, температура на разных сроках меняется. В первые часы, чтобы запустить процесс развития эмбриона, яйца прогреваются до 39°С. Далее в определенные периоды она будет постепенно снижаться. В первые 2 недели переохлаждение недопустимо. Когда гусята начнут появляться на свет, в инкубаторе должно быть не больше 37,3 градусов.

Изменяется и влажность. Точные данные приведены в таблице ниже.

Срок (дни) 1-2 3-4 5-9 10-27 28-30 (с начала проклевывания)
Температура (°С) 38 37,8 37,6 37,5 37,3
Влажность (%) 70 60 90
ДеньТемпаратураВлажностьОхлаждениеОпрыскиваниеПоворот
1 -837.755%нет1 раз в час
9 – 1537.547%нет1 раз в час
16 – 2737.547%2 раза в день 15-20-30 минут2 раза в день1 раз в час
2837.085%2 раза в день 15-20-30 минут2 раза в деньнет
29 – 3037.085%2 раза в день 15-20-30 минут2 раза в деньнет

Как видно из таблицы, инкубация гусиных яиц требует повышенной точности. Именно поэтому рекомендуют покупать современное оборудование, которое позволит производить такую регулировку. Важным моментом также является вентиляция. Если инкубатор на оснащен вентилятором, то его нужно будет время от времени открывать, чтобы обеспечить приток воздуха.

Постепенное снижение температуры закаляет птенца и позволяет ему гармонично развиваться. Влажность в первые дни такая высокая, поскольку вода нужна для запуска процесса формирования зародыша. После 10 дня яйцо само начинает выделять влагу, а потому ее необходимо снижать.

После того как птенец начинает проклевываться, влажность повышают, чтобы сделать скорлупу не такой твердой. При необходимости можно помочь птенцу освободится от скорлупы. Но делать это птицеводы советуют только в крайних случаях.

Важнейшим моментом является переворот. Он необходим для того, чтобы зародыш не присыхал к стенкам яйца. Если ваш инкубатор не автоматический, то вам придется переворачивать их 4 раза в сутки вручную. Для удобства на скорлупе делают метки, которые помогут разобраться в том сколько раз и какие конкретно яйца уже перевернули, а какие еще нет.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я