Важливо все: від розміру шматка до вибору спецій. Сьогодні я розповім вам, які 5 помилок при посолі ми допускаємо найчастіше. Сало то є сила і готувати його потрібно теж дуже сильно і відповідально.

Домашнє засолювання сала сільським методом.

Вибір правильного розміру:

Помилка 1.

Щоб прискорити процес, ми розрізаємо сало на менші шматки. Природно, що воно швидко просолиться. Проте необхідна для тривалого зберігання ферментація навіть не встигла початися. Для цього знадобиться понад кілька днів.
А повністю процес завершиться лише за місяць. Але аромат продукту буде досить специфічний.

Маленькі шматочки стануть солоними, тільки сало все ще буде сирим. А це зовсім не той результат, який нам потрібний. Не підходять для засолювання і великі шматки більше 20 см у довжину і товщі 15 см. У них ферментація сповільнюється, що також погано.

 

Порада. Щоб вибрати відповідний розмір, зверніть увагу на висоту шматка. Вона має бути в межах 10-15 см. При цьому ширина приблизно така сама, а довжина 15-17 см.

сало

М’ясний прошарок.

Помилка 2.

Часто ми намагаємося взяти шматок з широким прошарком м’яса. Здається, що з ним солоне сало стане смачнішим. Але в цьому випадку вона буде зайвою. Допускається дуже тонкий проріз. М’ясу потрібно більше часу для повного засолювання. Як же зрозуміти, чи воно сире?

Порада. Готовність м’яса можна визначити за кольором. Коли воно пров’ялене, стає темнішим. Просолене м’ясо досить м’яке, без явних волокон легко пережовується.

Засолювання.

Помилка 3.

Якщо ви вважаєте, що для повноцінного засолювання потрібно просто натерти сало сіллю, поспішаю вас засмутити.

Порада. Спочатку добре просушіть продукт паперовими рушниками. Потім рясно посипте його сіллю. Також покрийте шаром солі дно ємності, в якій буде сало. Не хвилюйтеся, що пересолите. Воно візьме рівно стільки, скільки потрібно. Ризик пересолу є лише в одному випадку: тривале зберігання.

сало

Час засолювання.

Помилка 4.

За 3-4 дні сало стає солоним і здається, що воно готове до вживання. В принципі, його можна їсти. Але, як я згадувала, для зберігання цього недостатньо. Сало, як і раніше, залишилося сирим.

Порада. Витримайте шматки середнього розміру 6-7 днів, а ті, що більше – 7-8 днів. Потім спробуйте на смак, переконайтеся,
що прошарок м’яса (якщо він присутній) теж готовий. Скибочки при нарізці повинні бути прозорими, а не білими.

Обробивши сало з усіх боків сіллю, залиште його на 1-2 дні за кімнатної температури (не вище +25 градусів). Якщо шматочку мало нанесеної солі, він почне черпати її з дна ємності. За день-два сало почне «потіти» чи «плакати». Це з нього виходить зайва рідина.
Після цього продукт слід загорнути в будь-який матеріал, що пропускає повітря. Підійде чистий папір (лише не газета), легка тканина чи марля. А ось герметична упаковка зіпсує смак та аромат.

Яке ж сало без часнику. Його можна додати, але не одразу. Зачекайте кілька днів, щоб запустився процес ферментації. Тоді й нашпигуєте.

Зберігання.

Помилка 5.

У жодному разі не мийте сало. Це одна з головних помилок, коли засолює сало для тривалого зберігання. Забравши шар солі, ви суттєво зменшуєте термін придатності.

Порада. Заберіть надлишки спецій ножем, загорніть у папір і покладіть у морозильну камеру. Якщо плануєте з’їсти закуску найближчим часом, можна залишити сіль. Просто відрізайте потрібну кількість. Але такий засіб добрий для перших 10 днів. Далі продукт може пересолитись.

сало

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я