Здійснюйте розрахунок для кожної кімнати окремо, а не повністю для всієї квартири – так Ви зможете врахувати особливості опалювальних систем.

Розрахунок кількості радіаторів опалення. Для опалення свого житла ми вибираємо різні типи пристроїв.

Хтось вибирає перевірені часом чавунні радіатори, а хтось
то віддає перевагу сучасним удосконаленим моделям.

Правильний вибір того чи іншого радіатора безпосередньо залежить від параметрів опалювальних систем та особливостей вашого приміщення.

Однак треба сказати, що не завжди теплий комфортний мікроклімат залежить від типу або якості радіатора;
необхідно також правильно розрахувати потужність та кількість опалювальних приладів.

Існує кілька основних критеріїв, на які необхідно орієнтуватися при розрахунку кількості та потужності радіаторів опалення:

– площа приміщення;
– поверх (якщо це приватна будова);
– висота стелі;
– Наявність інших опалювальних приладів.
Грамотний розрахунок тепловіддачі дозволить встановити найкомфортнішу температуру у квартирі.

Розрахунок проводиться згідно з встановленим у СНиП регламентом, для кожного типу радіатора однаково. Звертатися до фахівців немає сенсу, оскільки розрахункова формула досить проста і обчислення можна здійснити самостійно.
Здійснюйте розрахунок для кожної кімнати окремо, а не повністю для всієї квартири – так Ви зможете врахувати особливості опалювальних систем. Наприклад, якщо у Вас кутова кімната з великими вікнами, необхідно збільшити потужність тепловіддачі, а якщо в приміщенні встановлені склопакети,
то тепловтрати зменшуються і можна заощадити на кількості секцій радіатора. Потужність секцій вказана у технічному паспорті приладу.

Давайте розглянемо три способи розрахунку:

1. Стандартний
При стандартному розрахунку використовується формула, вказана в СНіП. Відповідно до неї, для повноцінного опалення 1 кв. м приміщення зі стандартною – 2,7 м –
висотою стель потрібно 100 Вт.

Тепер, як у шкільних завданнях з математики, позначимо буквою К – кількість секцій радіатора, S – площа приміщення, P – потужність секції. Отримуємо формулу розрахунків: K = Sх100/P.

Наприклад, зробимо розрахунок площі 14 кв. м, при стандартній висоті стель 2,7 м. Припустимо,
потужність однієї секції радіатора дорівнює 160 Вт. До = 14х100/160 = 8,75 секцій. Округлюємо отримане значення у велику сторону і виходить, що нам знадобиться радіатор із 9 секцій.

Розрахунок для приміщень зі стелями більше 3-х метрів проводиться за формулою, в яку додається значення висоти перекриття стель, що позначається H.
Виглядає формула так: К = SхHх40/P. При тих же показниках S і P, що й у минулому прикладі, К розраховується так: К = 14х3х40/160 = 10,5. Округлюємо отримане значення у велику сторону і виходить, що нам знадобиться радіатор із 11 секцій.

2. Приблизний.

Такий розрахунок можна здійснити, виходячи з технічних характеристик опалювального приладу
, Де говориться, що одна секція здатна обігріти 1,8 кв. м приміщення зі стандартною висотою стель. У цьому випадку формула виглядатиме так: К = S/1,8.

Для прикладу візьмемо ту саму площу приміщення – 14 кв. м. Розрахунок виглядатиме так: К = 14/1,8 = 7,8, тобто для цієї кімнати знадобиться радіатор із 8 секцій.

3.
Для нестандартного типу.

Застосовується об’ємний розрахунок приміщення. Для обігріву 1 куб. м необхідна потужність 41 Вт.

У нашу формулу додається об’єм опалювальної кімнати, що позначається V. Як його з’ясувати? Висота, помножена на довжину та ширину кімнати, дає значення об’єму приміщення в кубічних метрах.
Розрахуємо приклад для кімнати з висотою стель 3 м, довжиною 5 м і шириною 4 м. V = 3х5х4 = 60 куб. м. Отримане значення використовуємо в подальших розрахунках, а формула в цьому випадку виглядатиме як K = Vx41/P.

Як і першому випадку, приймемо, що потужність однієї секції дорівнює 160 Вт: До = 60х41/160 = 15,4 секцій.
Таким чином, нам знадобиться радіатор, що складається з 16 секцій.

Використовуючи ці прості формули, Ви легко зможете розрахувати необхідну кількість секцій радіатора для оптимального обігріву тієї чи іншої кімнати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я