Рішення для садових доріжок та двору замість дорогої тротуарної плитки-газонна модульна решітка. Доступно, дешево і просто гарно.

Технологія взята з Європи і є дуже класним та зручним варіантом облагородження території без використання тротуарної плитки, яка по собівартості набагато дорожче.

Цей спосіб організації території називається – модульне ніздрювате покриття, у нас же це просувають як газонні грати, тому наші люди не дивляться в її бік. Але це не зовсім газонні грати, оскільки основне призначення її не для газонів.

газонна решітка

Багато країн стурбовані вторинною переробкою пластику і дані модулі є продуктом його переробки. У Європі подібні технології застосовуються для жорсткого покриття при будівництві паркових зон, дитячих майданчиків та інших територій для масових заходів, оскільки дуже зносостійкі та екологічні. Це тверде покриття, яке нічим не поступається ні плитці, ні бетону, ні асфальту.

Таке покриття витримує транспорт вагою 30 тонн. Забезпечує хорошу міцність та стійкість до зсуву заповнювача – за ногами нічого не тягнеться, слідів не залишається.

Модулі виготовлені із пластику високої щільності, який не руйнується понад 20 років. Розміри модулів можуть бути різними, але не перевищують 0,5 кв.м.

Монтаж відбувається так:

На ґрунт стелиться геотекстиль. Відсипається за рівнем щебеневим відсівом або піском товщиною шару 5-7 см. Якщо робиться в’їзд, то відсипання проводиться щебенем фр. 5-20 та товщиною 10-15 см.
Далі, збирається килим із модулів. Після чого проводиться заповнення будь-яким сипучим матеріалом: крупнозернистий пісок, щебінь, галька.

Насправді, монтаж такого покриття можна зробити самому, що набагато простіше, ніж виконати укладання тротуарної плитки.

Велика перевага в тому, що таке покриття легко фільтрує воду і дозволяє реалізувати найскладніші форми, але й мінуси також є: якщо бордюр невисокий, то заповнювач у вигляді піску, щебеню або гальки легко потрапляє до чорнозему.
І друге, в наповнювачі легко проростає трава, тому доведеться обробляти періодично від порослі. Але все залежить від того як інтенсивно використовується покриття.

На мій погляд, це покриття підійде для садових доріжок краще, ніж тротуарна плитка. А багатьом можливо і для двору буде якраз.

Простий монтаж без складної техніки та термін експлуатації 20+ років. Модулі міцно стикуються між собою та створюють єдине покриття з рівномірним розподілом навантаження.

газонна решітка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я