Часом у житті трапляється так, що раптово настає чорна смуга. Все валиться з рук, справи йдуть погано, і настрій теж не блищить. Люди починають шукати причини, щоб зрозуміти, чому ж настав такий період невдачі?

Відповідь є! Цілком можливо, що ви власними руками примудрилися оточити себе негативними речами, які і влаштовують хаос у вашому житті! Якщо хочете відновити гармонію, уникайте цих 10 речей.

1. “Мертві” речі. Мова йде про різні сухі квіти, опудало вбитих тварин і навіть про черепашки! Якщо ви любите живі квіти, то уважно стежте, щоб вони не засихали. Черепашки слід регулярно чистити, щоб уникнути проблем із поганою аурою.

2. Картини та фотографії із зображенням природних катастроф. Йдеться не лише про глобальні катастрофи, але навіть про такі картини, на яких зображені сильні дощі, снігопади та інші негоди, які не викликають у вас позитивних емоцій.

3. Непарні речі. Якщо у вас на балконі завалялася одна лижа або одна кросівка, яка колись вам дуже подобалася, але ви не знаєте, де її пара, то все! Настав час викидати ці пам’ятні речі на смітник, інакше вам не уникнути проблем.

4. Годинник, який зупинився. Це дуже погана прикмета, тому подбайте про те,
щоб весь годинник у вашому будинку був справним. Якщо ж їх не можна полагодити, то настав час їх позбутися.

5. Обтріпаний віник. Все, чим ви наводите прибирання в будинку, має також полягати в порядку. Якщо ваш віник вже майже весь розсипався, то вам слід придбати новий, інакше це спричинить фінансові втрати. Так кажуть прикмети!

6. Фотографії, які не викликають у вас позитивних емоцій. Все, що викликає у вас негатив, має бути викинуте з дому! Цілком логічне правило.

7. Дрібне сміття в кишені, гаманці, сумці.Як то кажуть, з таких дрібниць починаються великі проблеми. Щоб у вашому житті панувала гармонія, намагайтеся тримати усі свої речі гаразд.

8. Всі речі, якими ви не користувалися більше 3 років. Вони накопичують енергетику застою, тому гальмують розвиток довкола вас. Не варто зберігати речі, які ви не збираєтеся використовувати.

9. Розбите скло,воно символізує пролом у захисті, тому потрібно уважно стежити за тим, щоб усі дзеркала, посуд та інші предмети, що б’ються у вашому будинку завжди залишалися цілими.

10. Старі речі. Якщо ви не можете викинути свій старий одяг, то віддайте його на благодійність. Не потрібно зберігати вдома те, що ви не збираєтесь носити.

Про деякі з цих порад ви напевно вже чули, але чи слідували їм? Намагайтеся уважно переглянути всі речі, які зберігаються у вашому домі, щоб уникнути чорної смуги в житті. Краще один раз зробити генеральне прибирання, ніж день у день страждати від невдач!

Як стати сильнішим, коли навколо хаос і невизначеність.

хаос і вевизнанність

Як би ми не прагнули стабільності і впевненості в завтрашньому дні, життя все одно підносить нам сюрпризи. Невизначеність, безсилля, можливість лише спостерігати за тим, що відбувається з боку, призводять до спустошення та апатії. Як можна підтримати себе і стати сильнішим у цей непростий час? Ось кілька способів.

Насім Талеб, американський економіст, публіцист і доктор філософії, вивчає кризи та непередбачуваності. У процесі вивчення ролі Чорних лебедів (рідкісні, впливові, непередбачувані події) у нашому житті він запровадив нове поняття – антикрихкість. Термін означає властивість систем, які під тиском стресу не слабшають, а стають сильнішими. Як зробити своє життя антитендітним?

Труднощі – шлях до самовдосконалення.

Ми щодня стикаємося зі складнощами. Одні маленькі і майже непомітні ми відчуваємо їх як укус комара. Інші викликають справжній стрес та перевіряють нас на міцність. Замість того, щоб ставитися до цих труднощів як до свого найлютішого ворога,
ми можемо сприймати їх як можливості для зростання.

Найголовніше — дотримуватися балансу: стрес не повинен бути ні занадто слабким (не зможе підштовхнути до дій), ні занадто сильним (завдасть шкоди здоров’ю). «Оптимальний» стрес можна порівняти із гартуванням – у процесі ми відчуваємо дискомфорт, проте після кожної наступної процедури відчуваємо себе сильнішими та витривалішими.

Давайте кинемо собі виклик! Візьмемося на роботі за невластиві для себе завдання, почнемо читати важку для сприйняття книгу, виберемо складну програму тренувань, зробимо те, на що раніше ніколи не наважилися б. Все це змусить нас докладати зусиль, розвиватися у потрібному напрямі, удосконалюватися як розумово, і фізично.

Не кладіть яйця в один кошик.

Домогтися антикрихкості неможливо, якщо не вміти розподіляти свої ресурси та інвестиції. Найпростіший приклад – фінансовий. Уявімо, що у вас є тільки одне джерело доходу – основна робота.

Наприклад, ви працюєте у банку чи у школі. Якщо вас звільнять, у вас не залишиться засобів для існування. Якщо ви займаєтеся бізнесом або працюєте на фрілансі, у вас напевно є кілька клієнтів, які забезпечують вас замовленнями. Втрата одного з них стане неприємною новиною, але не зможе вибити ґрунт з- під ніг – ви все одно продовжите працювати та заробляти гроші.

Використовуйте “стратегію штанги”.

Цю стратегію часто використовують фінансисти. Штанга ілюструє ідею поєднання розділених крайнощів та ухилення від середини. Тобто ви повністю блокуєте ризики з одного боку, але одночасно приймаєте всі ризики з іншого.

Внаслідок цього можливість втрати знижується, а можливість катастрофи зводиться до нуля. Головна мета, яку мають люди, які використовують стратегію штанги, — обмежити втрати, а не збільшити придбання.

Наприклад, наслідуючи цей метод, ми можемо розподілити гроші таким чином: 90% вкласти у справу, в якому ми впевнені (хоч і з невеликою віддачею), а 10% залишити для ризикованого підприємства, яке з часткою ймовірності може дати гарний прибуток. Часто такий розподіл є більш вигідним, оскільки «середній» ризик набагато складніше грамотно оцінити.

Зверніть увагу, що «стратегію штанги» можна використовувати у процесі планування вкладень. Вона стане в нагоді і для інших сфер життя. Так, ви можете 90% часу присвячувати основній роботі, а 10% – хобі, яке згодом може приносити добрий дохід. Проводьте 90% вільного часу з друзями та членами сім’ї, а 10% виділяйте на нові знайомства.

Підбивайте підсумки.

Щотижня виділяйте трохи часу на те, щоб підбити підсумки. Заведіть окремий блокнот для запису своїх цілей, дій, які ви здійснили на шляху до їхнього досягнення, і, власне, самого результату.

Кожен щоденний експеримент потрібно фіксувати: докладно опишіть, що ви робили цього дня, що пройшло добре, а що викликало труднощі, які перешкоди зустрічалися на шляху, які висновки можна зробити і як використати набуті знання та навички у майбутньому.

Потім підсумуйте події, які відбулися у вашому житті за сім днів, та використовуйте дані для аналізу та коригування. Подібна структура допомагає вчитися на своїх помилках, адаптуватися до запропонованих обставин та постійно вдосконалюватися.

Уникайте речей, які роблять вас крихкими.

Ми зараз говоримо не про стресові ситуації чи постійне почуття невизначеності. Тендітною людину роблять куріння, нездорове харчування, невміння бачити в подіях, що відбуваються, щось хороше. Скарги, образи, токсичні відносини, негативні розумові установки не дозволяють навчатися, досягати цілей і ставати сильнішими.

Можливо, у вас і не вдасться повністю викоренити їх зі свого життя, проте можна постаратися хоча б зменшити згубні звички. Це дозволить підвищити загальну стійкість до стресу.

Довіряйте почуттю нудьги.

Багато хто звикли ставитись до нудьги як до чогось негативного, речі, яка нас гальмує і не дає займатися справді корисною справою. Насім Талеб пропонує подивитися на це почуття з іншого боку – сприймайте його як інструмент, що подає сигнал, що ви витрачаєте свій час не на те заняття. Економіст розповідає, що коли він навчався у школі, він найбільше не любив читати.

Кожне домашнє завдання, яке передбачає ознайомлення з черговим параграфом у підручнику, викликало винятково негативні емоції. Проте пізніше Талеб усвідомив, що йому неприємно не читання, а відсутність свободи вибору. Він вирішив брати в бібліотеці не ті книги, які задали на уроці літератури, а ті, що цікаві йому самому. Після цього його ставлення до читання одразу змінилося.

Навчайтеся на практиці.

Нам з дитинства вселяють, що треба вчитися на чужих помилках. Проте, як свідчить практика, цей метод менш дієвий, ніж особистий досвід. Тільки спробувавши щось самостійно, ми можемо побачити, вірні наші припущення чи ні.

Хороший приклад – створення перших реактивних двигунів. Їх розробляли методом спроб і помилок, оскільки повноцінного теоретичного матеріалу, який би описував роботу двигунів, ще не було – він з’явився пізніше.

Не варто намагатися заздалегідь все передбачити – все одно життя внесе свої корективи і ви зрозумієте, що плани не витримують зіткнення із реальністю. Насім Талеб радить просто діяти і вчитися в процесі.

Чим більше варіантів ви спробуєте, тим швидше зможете виявити серед них неробочі та сконцентруватися на речах, які виходять найкраще. Розширюйте кругозір: спілкуйтеся зі спеціалістами у різних галузях, відвідуйте виставки, беріть участь у конференціях, читайте книги, спробуйте оригінальні хобі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я